Systemy i maszyny Flow Pack, czym się charakteryzują?

Niezwykle trudno wyobrazić sobie obecny przemysł bez wszelkiej maści folii. To właśnie ona umożliwia zabezpieczanie produktów przed uszkodzeniem, chronienie delikatnych wyrobów i urządzeń przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, czy w końcu utrzymanie przez najdłuższy możliwy okres czasu produkty spożywcze i łakocie w stanie optymalnej świeżości.

Obecnie jednak pakowaniem nie zajmują się już grupy pracowników fizycznych jak miało to miejsce do niedawna – ich miejsce zajęły bowiem maszyny oraz całe zautomatyzowane systemy noszące nazwę Flow Pack. Czym one dokładnie są?

Najprościej mówiąc określić je można mianem zestawów wysoce wyspecjalizowanych urządzeń pozwalających na pakowanie towarów o niemalże dowolnych gabarytach w folię plastikową. Zdobyły one ogromną popularność za granicą, a teraz stosowane są także na coraz większą skalę w kraju nad Wisłą, szczególnie z uwagi na prostotę ich użytkowania oraz precyzję pakowania.

Opakowania wykonane przy wykorzystaniu systemu Flow Pack zachwycają swoją trwałością, są estetyczne i miłe dla oka, a dodatkowo charakteryzują się niezwykłą wręcz szczelnością, co szczególnie istotne jest przy zabezpieczaniu towarów spożywczych o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Obecnie mamy do czynienia z kolejną już generacją omawianego typu urządzeń, od których wymaga się już nie tylko idealnego wręcz pokrycia przedmiotu folią zabezpieczającą. Mają one dodatkowo umożliwić przedsiębiorcy maksymalne ograniczenie kosztów produkcji poprzez jego optymalizację, skrócenie oraz zwiększenie wydajności.

Jak przedstawia się zasada działania dostępnych na polskim rynku maszyn Flow Pack? Okazuje się, że jest ona niezwykle prosta, a jej zrozumienie nie przysporzy kłopotów nawet czytelnikom, którzy na co dzień starają się trzymać z daleka od wszelkiej maści nowinek technologicznych. Cykl pracy urządzeń tego typu podzielić można na trzy główne etapy – pierwszy z nich to zgrzanie folii z jednej strony. Następnie ma miejsce proces owijania produktu z każdej strony warstwą zabezpieczającą, tak aby nie był on narażony na działanie czynników zewnętrznych. Ostatnim z kroków jest ponowne zgrzanie folii, tak aby odciąć ją od szpuli, a jednocześnie połączyć z pozostałą częścią opakowania i uniemożliwić jego rozszczelnienie.

Popularyzacja urządzeń Flow Pack wiąże się z jeszcze jednym zjawiskiem – jak zauważają eksperci od lat obserwujący sytuację różnych sektorów rodzimego przemysłu, duże zapotrzebowanie doprowadziło w rezultacie do większej konkurencji pomiędzy producentami nadmienionych maszyn, co z kolei wiąże się nierozerwalnie z obniżeniem kosztów ich zakupu. Można więc bez cienia wątpliwości stwierdzić, że jeżeli rozważaliśmy już od pewnego czasu nabycie maszyny lub systemu, który znacznie ułatwiłby nam pakowanie produktów oferowanych konsumentom w wysokiej jakości folię, to teraz jest na dokonanie takiej inwestycji najlepszy moment! Możemy stać się właścicielami maszyny lub zestawu maszyn z górnej półki jednocześnie przeznaczając na ten cel jedynie ułamek sumy, którą musielibyśmy wydać jeszcze kilka lat temu!